Modern zamanın en önemli sorunlarından biri hırsızlık olaylarıdır. Evler ve iş yerleri hırsızlığa karşı çeşitli önlemler almakta ama hırsızlar da her önleme karşılık yeni yöntemler uygulayarak hırsızlığa devam etmektedir. Ev ve iş yerlerinde güvenlik amacıyla pencerelere panjur takılıyor, bahçelerde bekçi köpekleri bulunduruluyor, çift kilitli Amerikan kapıları kullanılıyor. Ama bu önlemler bile zamanla etkisiz kalabiliyor. Bu nedenle son yıllarda kamera ve alarm sistemleri çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Özellikle de alarmlı kilit sistemleri bu konuda çok daha etkili olabiliyor.

Hırsızların en çok kullandığı yöntemlerden biri kilit sistemini açmak ve böylece içeri sızmaktır. Bu nedenle evlerin ve iş yerlerinin güvenliği için modern teknolojiyle güçlendirilmiş kilitler daha da önemli hale geliyor. Alarmlı kilitler de teknolojinin son yeniliği olarak karşımıza çıkıyor. Çelik kapı, pvc, pimapen balkon ya da pencere kilidi açılmak istendiği zaman küçük bir harekette alarm çalacak ve sizi uyaracaktır. Ayrıca kilit açılmayacaktır. ASL-04 alarmlı güvenlik kilidi böylece en yüksek korumayı sağlamış olacaktır.

Siz evdeyken ya da evde değilken de çıkardığı sesle hem hırsızın oradan uzaklaşmasını sağlayacak hem de etraftaki herkesin sesi duyması sağlanacaktır. Alarmlı güvenlik kilitleri sadece hırsızlık önlemi olarak kullanılmıyor. Ayrıca küçük çocukları olan ailelerde çocuğun farkında olmadan camı ya da kapıyı açıp hayatını tehlikeye atmasında da güvenlik sağlıyor. Özellikle çok katlı binaların üst katlarında oturanlar için bu alarmlı çocuk kilidi sistemi çok etkili bir yöntem oluyor.

Binaların kat katlarında oturanlar ise genellikle hırsızlığa karşı bu kilitleri kullanıyor. Böylece işlevi nedeniyle tüm katlardaki evlerde üstün güvenlik ve korunma sağlanmış oluyor. Evinizde ya da iş yerinizde güven içinde yaşamak için siz de kapı ve pencerelerinize alarmlı emniyet kilidi taktırabilirsiniz. Web sitemizde alarmlı emniyet kilidi ile ilgili detayları görebilirsiniz.